Telefon Numaramız

0 (312) 430 70 81

Tarih

Tarih Kitapları

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)

XIX. yüzyılın sonlarında 93 Harbi ile başlayan ve özellikle Millî Mücadele dönemiyle Anadolu’da birçok haneye ateşler düşmüştür. Neredeyse her haneden..

10₺

: 10₺

rating

Eserde, “Bir Düğün Gecesi” başlığı altında Türk siyasi tarihindeki darbeler ve darbe yönetimlerindeki uygulamalar objektif bir biçimde ele alınmıştır...

10₺

: 10₺

rating

İnsanlığın savaşı yendiği yerde, onlar herkes gibi ölmediler. Öyle güzeldi ki gittikleri yerler, bir daha dönmediler.Nice kefensiz kahraman, sahibini ..

10₺

: 10₺

rating

2009 yılında yayınladığımız “Oğuzlar Beydili Boyu, Cerit Aşireti, Keskin Kuva-yı Milliye Reisi ve Kırşehir Milletvekili M. Rıza Bey (Silsüpür)” adlı e..

10₺

: 10₺

rating

BİLDİKLERİNİZİ UNUTMAYA VE GEÇMIŞI "ÖZGÜRCE" YENİDEN DÜŞÜNMEYE HAZIR MISINIZ?Sumerliler, Gutiler, Kaslar, Medler, Partlar ile Oğuzların Tarihi ilgisi ..

35₺

50₺

: 35₺

-30%
rating

Timur, Türkistan coğrafyasında ‘Azerbaycan ve Irak dâhil’ yer almaya başladığı sıralarda kendisini İlhanlıların varisi olarak görüyordu. Yıldırım Baye..

10₺

: 10₺

rating

Milletleri derinden etkileyen tarihî ve sosyal olayları anlatan çoğunlukla manzum şekilde olan edebî eserlere “destan” denir. Biz Türk milleti olarak ..

10₺

20₺

: 10₺

-50%
rating

Efsane ya da söylence, yıllarca gerçekten olmuş gibi kuşaktan kuşağa aktarılan öykülerdir. Efsane kültürü bakımından Türk dünyasının çok zengin olduğu..

10₺

: 10₺

rating

Uluğ Türkistan’Dan Anadolu’Ya Türk Halk Hikayeleri - Selçuk SilsüpürKültür, bir millet veya topluluğa özgü düşünce ve sanat eserlerinin bütünüdür. Tar..

10₺

: 10₺

rating