Telefon Numaramız

0 (312) 430 70 81

Sabahattin Ali

Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)

İşte adaşım, sana seven bir Çingene'nin hikayesi. Çiçeklerin açtığı bir mevsimde, senin kollarına yaslanan ve çiçekler kadar güzel kokan bir vücutla u..

5₺

10₺

: 5₺

-50%
rating

Her insanın içinde zaman zaman baş gösteren ve “ben bunları nasıl yaptım” dedirten duygular vardır. Bu duygular belki yıllarca farkına varmadığımız am..

14₺

: 14₺

rating

“Kağnının kenarına tutunarak biraz daha yürüdü. Ayakları birbirine dolaşıyordu. Öküzlere “oooha” diye bağırmak  istedi, sesi boğazından çıkmadı; ..

10₺

: 10₺

rating

“Fakat sergide gördüğüm bu kürk mantolu resim, ona hayalen dokunmama imkan vermeyecek derecede beni sarmıştı. Onunla bir aşk sahnesi tasavvur etmek de..

8₺

: 8₺

rating

“Birbirleri için ne kadar tabii ve lüzumlu iseler, etrafları için o kadar garip ve manasız olduklarını karanlık bir şekilde hissetmiyor değillerdi. Hi..

10₺

: 10₺

rating

“Sesiyine güzel,fakat birtakım hışırtılarla karışıktı. Yükselince pek belli olmayan bu yabancı sesler alçaklara inince derhâl kendilerini gösteriyorla..

7₺

: 7₺

rating

Sabahattin Ali 1947’de yayımlanan bu kitabı ile öykü yeteneğini bir kez daha kanıtlamıştır. Büyükler için masallar olarak tanımlanan Sırça Köşk, Anado..

8₺

: 8₺

rating

Mevsim mart başlarıydı. Karlar erimiş, köyün yolları, bazı çukur ve gün görmez yerlerde, pis kokulu bir çamur yığını hâline gelmişti. Dört yana koşuşa..

10₺

: 10₺

rating